niedziela, 14 października 2012

Kammer & Reinhardt - '' 'BIGGI'

Co można znaleźć na targu? - A czego nie można?! Myślę że jak odpowiednio długo poczekamy, znajdziemy wszystko co tylko chcemy...
 Sobota, targ był mały, lalek brak. Od niechcenia postanowiłam przejść jeszcze jeden rząd, w którym nigdy nic ciekawego nie było. Wolnym krokiem zmierzałam do końca myśląc, czy aby już nie zawrócić. Nagle z daleka dostrzegłam sporą walizkę, a w niej kilka lalek. Przyśpieszyłam, widząc coraz wyraźniej ciekawą sylwetkę panny. Stanęłam przed walizką i niedowierzając ukucłam. Patrzyły na mnie duże, niebieskie oczy... Podniosłam to cacko i położyłam na kolanach. Musiałam spytać o cenę, jednak bałam się, że może być kosmiczna. Usłyszałm jednak sumę tak małą, że prawie oszalałam ze szczęścia Zadzwoniłam po rodziców, ponieważ nie miałam przy sobie żadnych pieniędzy. Czekając obejrzałam dokładnie całą lalkę - całe szczęście była w świetnym stanie i nie miała uszkodzeń. Zapłaciłam i uradowana pognałam do auta. Jestem zachwycona tą zdobyczą. Jest cudna, nawet o podobnej lalce nie marzyłam, a na pewno nigdy nie pomyślałam, że znajdę ją na targu  ;)
Lalka o której powyżej mowa to reprodukcja panny Kammera & Reinhardta wykonana w 1990r. w Waltershauser Puppenmanufaktur. Ma ok. 46 cm, wiec jest większa od mojej repro. Simon & Halbig. Tak wyglądała po przyniesieniu do domu:


Poniżej zdjęcia przedstawiające budowę panny. Przeguby stawowe są w pełni ruchome. Głowa jest wykonana z dobrej jakości porcelany, a ciało z kompozytu ;)Udało mi się bez problemu ułożyć włosy panny. Warto dodać - naturalne, długie i piękne włosy. Strój jest oryginalny, bardzo dobrze wykonany. Buciki skórzane, stemplowane na podeszwach. Urocze są także dwa porcelanowe ząbki, których niestety prawie nie widać na zdjęciach. Jestem absolutnie zachwycona tym znaleziskiem... ;)

A to jedna z moich ulubionych, lalkowych półek ;)


5 komentarzy:

 1. Zupełnie nie znam się na tego rodzaju lalkach, ale gratuluję zdobyczy - widać, że jesteś naprawdę szczęśliwa mając ją u siebie :)
  Ciekawe ma ciałko, lubię lalki mogące się poruszać ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello from Spain: I love this doll. It is interesting to see her articulated body. The clothing is very beautiful. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna lalka.Jej buziak z widocznymi ząbkami przypomina mi stare niemieckie lalki porcelanowe z XIX wieku. Gratuluję zakupu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjne znalezisko :))) Aż pozazdrościłam. Jest prześliczna i ma do tego wspaniały strój. Druga lala (na zdjęciu niżej) też wspaniała :)
  Gratuluję Ci i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! ♥